4 důvody, proč navštěvovat psychologa pravidelně

-
4 důvody, proč navštěvovat psychologa pravidelně

V dnešní době se většina z nás potýká s celou řadou problémů, ať už to jsou například napjaté vztahy v rodině či špatná finanční situace. Proto není žádná ostuda vyhledat pomoc psychologa. Důležité je však mít na paměti, že návštěva psychologa většinou nebývá jednorázovou záležitostí. Naopak je prospěšné navštěvovat vašeho psychologa opakovaně a hlavně pravidelně. V dnešním článku si představíme hned několik důvodů, proč pro nás mohou být tyto opakované návštěvy značným přínosem.


1) Prohloubení vzájemné důvěry – Jedna z hlavních překážek, se kterou se většina z nás na počátku potýká, je důvěra vůči našemu psychologovi. Svěřit se se svými problémy cizímu člověku není žádná hračka a jedno hodinové sezení opravdu nemusí stačit na prolomení ledů. Vybudování bezpečného a důvěryhodného prostředí vyžaduje svůj čas, a proto je opravdu nadmíru vhodné, abyste svého psychologa navštěvovali opakovaně. Pokud se se svým psychologem dokážete svobodně a otevřeně bavit, v tu chvíli vám dokáže nejlépe pomoci.


2) Zlepšení osobních vztahů – Podobně jako s prohlubováním důvěry i zlepšování vztahů se neobejde bez ustavičné práce a snahy. Naše problémy se nevyřeší mávnutím kouzelného proutku, chce to vynaložit čas a velkou dávku odhodlání. Proto je klíčové mít s psychologem naplánovaná pravidelná sezení, jelikož může trvat delší dobu, než společně vše proberete.


3) Nácvik nových dovedností – Sezení u psychologa se velmi často pojí s celou řadou nových technik, které vám psycholog nabízí třeba ke snížení míry stresu nebo ke správnému zapojení vaší vlastní představivosti. Takové dovednosti ale potřebují svůj čas a musejí se pečlivě trénovat pod odborným dohledem psychologa. Ne nadarmo se ostatně říká, že opakování je matka moudrosti.


4) Prevence duševního zdraví – Návštěva psychologa z nás rozhodně nedělá žádné blázny. K psychologovi můžeme samozřejmě chodit i tehdy, když nás zrovna nic netrápí. Jedná se tedy o určitou formu prevence, kdy se můžeme vypovídat, urovnat si tím naše myšlenky a třeba i získat lepší představu, na co bychom se měli ve svém životě dále zaměřit.


Jednoduše řečeno, návštěva psychologa nikdy není ztráta času, pokud jste takové zkušenosti otevření. Zásadní je, abyste si našli psychologa, který bude odpovídat vašim potřebám a se kterým si lidsky „sednete“. Podívejte se na náš článek „Jak si vybrat svého psychologa“ a snižte tak riziko, že si se svým psychologem nebudete rozumět.


Začněte s terapií ještě dnes a vyberte si jednoho z našich psychologů.


Podobné články

Tým Mám lékaře – 4. 12. 2023

Psychologie prokrastinace: Proč odkládáme povinnosti a co s tím?

Prokrastinace, náš často nevítaný společník, vede k odkládání úkolů, čímž může způsobit značný stres a negati...

Tým Mám lékaře – 28. 11. 2023

Jak zmírnit stres před svátky a užít si Vánoce?

Blíží se období vánočních svátků a ačkoliv je to čas radosti a pohody, mnoho lidí prožívá stres způsobený sho...

Tým Mám lékaře – 22. 11. 2023

Digitální detox: Jak odpojení od technologií pomáhá duševnímu zdraví?

Žijeme ve věku digitální revoluce, kde jsme neustále spojeni s technologiemi. Smartphony, sociální sítě a nek...