PhDr. Petr Fiľo Ph.D.

star star star star star
video_chat Videohovor nebo chat person Dospělí, náctiletí, děti
done 10 let praxe
Úzkost
Stres
Syndrom vyhoření
Vztahy
Sebehodnota
Rozvodové poradenství
Intimita
Smysl života
Deprese
Sportovní psychologie
Rezervujte si nyní termín a získejte 150 Kč na první sezení
Rezervovat termín
990 Kč / online sezení (50 min)

O mně

V poslední době stále častěji a rád pracuji s klienty. Jejich zadání jsou různorodá. Od poradenství se vztahovými problémy, výchovnými problémy, osobními problémy, jakými jsou pocity úzkosti, deprese, napětí, snížené sebedůvěry, k poradenství zaměřené na poruchy příjmu potravy, nutkavé (obsedantní) myšlenky, sebepoškozování, syndrom vyhoření, prokrastinace, ztrátu motivace apod. Spolupracoval jsem rovněž s profesionálními sportovci a fotbalovou Akademií Zbrojovky Brno. V oblasti sportovní psychologie řešíme se svými klienty předstartovní úzkosti a trému, strach z neúspěchu, pocity méněcennosti, snížené sebevědomí, ale i práci s agresí, předstartovním „přebuzením“ nebo „sníženou aktivací“ nebo týmovou a trenérskou spolupráci (týmovou kohezi) a vedení týmů.  

Jako hlavní úvazek mám práci na vysoké škole, kde učím základy psychologie a tzv. psychopatologii (fobie, generalizovaná úzkostná porucha, psychosomatika, závislosti, poruchy osobnosti apod.). Zaměřuji se rovněž na výzkum v oblasti zlepšování poznávacích (kognitivních) schopností pomocí dechových a pohybových cvičení či imaginací. Pravidelná cvičení zvyšují pozornost, paměť, verbální a neverbální složky inteligence atd., a to jak u dětí, tak u dospělých. Vědeckou zkušenost a praxi mám také s ergonomií u manuálních profesí (vazoneuróza) i sedavých kancelářských profesí (bolesti krční páteře, karpální tunely). Poradím Vám také jak efektivně „zvládat“ denní biorytmy, zvláště jak snižovat bolesti v průběhu noci (bolesti zubů, ekzémy) nebo jak zvýšit efektivitu mentálního výkonu v průběhu dne. Dále občas realizuji jednorázová výběrová řízení menšího rozsahu (10-15 lidí) nebo firemní školení na téma „teambuilding“, role ve skupině, osobnostní rozvoj, výkonová motivace („radost z „úspěchu“ a „strach z neúspěchu“).

Pro svou praxi používám placených i volně dostupných psychologických metod. Osvědčení o absolvování mám zvlášť pro metodu TAT (tematicko-apercepční test) a její odvozené metody.

Magisterský a doktorský diplom v jednooborové psychologii jsem získal na Masarykově univerzitě (v Brně). Svou poradenskou činnost konzultuji se svým supervizorem, aktuálně jsem přihlášen do certifikovaného kurzu „Psycholog ve zdravotnictví“. Zvažuji započetí psychoterapeutického výcviku.

Nabízím

person Individuální poradenství (50 min)
people Párové poradenství (50 min)
escalator_warning Sezení rodič a dítě (50 min)

Certifikáty a diplomy

Mgr. diplom jednooborové psychologie (Masarykova univerzita)

Ph.D. diplom Obecná psychologie (Masarykova univerzita)

PhDr. diplom psychologie (Masarykova univerzita)

Školící a výcvikový kurz TAT a odvozené metody (Hogrefe - Testcentrum)

Psycholog ve zdravotnictví (Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví)

Základy krizové intervence (Číslo akreditace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR udělené vzdělávacímu programu A2021/0815-SP/PC/PP)

Další psychologové

Mgr. Michaela Štěpánová
star star star star star
(23)
person Dospělí, náctiletí
done 6 let praxe

Řešíte krizové situace? Máte komunikační či vztahové potíže? Jste vystresovaní? Máte problémy ve škole? Chcete si zlepšit mínění o sobě samém? Společně nalezneme řešení.

Mgr. Kristýna Polášková
star star star star star
person Dospělí, náctiletí
done 2 roky praxe

Nabízím bezpečný prostor, v rámci kterého můžeme prozkoumat Váš problém a společně hledat možné cesty, jak problém řešit.

Mgr. Jan Schikora
star star star star star
(26)
person Dospělí, náctiletí, děti
done 2 roky praxe

Pomáhám s krizovou intervencí, řešením složitých situací, trénováním komunikace a prací se stresem.

Další psychology najdete zde

Často kladené dotazy

Odpovědi na vaše otázky

Naši psychologové si určují cenu za sezení sami.

Sezení s psychologem trvá 50 min.

Při výběru vám může pomoci náš článek.

Výzkumy ukazují, že online terapie nabízí určité výhody i nevýhody, ale jako celek je podobně efektivní jako fyzická návštěva.

Pro videohovory využíváme Microsoft Teams. Tato služba funguje i na moderních mobilních telefonech s operačním systémem Android a iOS. Před schůzkou ale bude potřeba, abyste si stáhli oficiální aplikaci Microsoft Teams v Google Play nebo App Store.

Jakmile dokončíte rezervaci, obdržíte e-mail s potvrzením a odkazem na schůzku přes Microsoft Teams. Až nastane čas schůzky, tak jednoduše kliknete na daný odkaz a spustí se videohovor. Pokud máte Windows 10 nebo 11, tak není třeba nic instalovat, vše proběhne ve vašem prohlížeči.

Pro službu Teams jsme se rozhodli kvůli její spolehlivosti, velmi jednoduchému ovládání a silnému zabezpečení. Také umožňuje uživatelům v případě potřeby sdílet obrazovku či soubory.

Na vaše soukromí klademe velký důraz. Samotný videohovor s psychologem probíhá přes platformu Teams a je zabezpečený pomocí technologie od firmy Microsoft. Data z videohovoru u nás nejsou ukládána.

Naše služba není určená pro řešení akutních psychických potíží. V takovém případě prosím vždy volejte na První linku psychické pomoci - 116 123.

V současné době je možné platit pouze platební kartou nebo bankovními tlačítky. Díky tomu můžeme okamžitě potvrdit váš rezervovaný termín.

Neváhejte nás kontaktovat na .