Mgr. et Mgr. Martina Kateřiňáková

star star star star star
(3)
video_chat Videohovor nebo chat person Dospělí, náctiletí, děti
done 2 roky praxe
Úzkost
Stres
Rodinné problémy
ADHD
Školní neúspěšnost
Studijní dovednosti
Výchovné problémy
Rodičovství
Výchova dětí
Relaxační techniky
Rezervujte si nyní termín a získejte 150 Kč na první sezení
Rezervovat termín
800 Kč / online sezení (50 min)

Tento psycholog má v následujících 7 dnech volný termín

O mně

Jsem speciální pedagog a psycholog. Aktuálně jsem frekventantkou dlouhodobého psychoterapeutického výcviku v integrativní psychoterapii. Nicméně pro mě osobně největší „škola“ je být mámou.


V poradenství (v rámci školství) pracuji od roku 2013 – školní speciální pedagog, speciální pedagog v PPP (pedagogicko-psychologická poradna) a později také jako školní psycholog. V současnosti pracuji jako školní psycholog na střední odborné škole a odborném učilišti.


Má práce není jen o řešení studijních neúspěchů (resp. jak být úspěšnější ve škole) či nechození do školy. V praxi se setkávám s nejrůznějšími akutními i vleklými problémy, což mě nutí si neustále rozšiřovat odborné ale i lidské obzory. Časté obtíže, které řeším, jsou přetížení, stres, úzkosti, problémy ve vztazích v kolektivu i v rodině. Pracuji s dětmi (školou povinnými), adolescenty i dospělými klienty (nejen v pozici rodičů a učitelů). Při práci s klienty ráda kombinuji a hledám různé přístupy tak, abych péči ušila na míru konkrétnímu člověku, protože každý jsme jiný. Co funguje jednomu, nemusí být ideální cesta pro druhého.


Co u mě najdete – pochopení pro nejrůznější životní peripetie a s nimi spojené mnohdy i silné emoce, empatii. Budu vás podporovat v nacházení vlastních řešení, fandit vám, když se bude cesta k cíli dařit, i ve vás věřit, když narazíte na překážky. Nikdo nejsme dokonalý a věci často nejdou podle plánu. Při spolupráci je pro mě proto zásadní upřímnost. Jen tehdy, když společně zjistíme, že řešení se nedaří jednou cestou, můžeme hledat jinou, která pro vás bude schůdnější.


Co ode mě naopak nečekejte – že mám odpověď na všechno a všechno umím. Je pro mě důležité, aby naše spolupráce byla efektivní a pro vás přínosná. A protože jsem stejně jako Vy jen člověk, pokud zjistím, že byste potřeboval/a řešit konkrétní problém do hloubky, kam za vámi já už nedosáhnu, nasměruji vás, kde hledat podporu a řešení dál. 


Nabízím

person Individuální poradenství (50 min)
escalator_warning Sezení rodič a dítě (50 min)

Hodnocení

star star star star star

Dekuji pani Martině za velmi prijemny a empaticky pristup. Rada se znovu objednam na dalsi sezeni.

Eva Plachá, 25. 11. 2023
star star star star star

Velmi příjemné vystupování, na online dobře zvládnuté. Syn byl spokojen. Doporučuji pro děti i dospělé

Pavel Baloga, 24. 3. 2023
star star star star star

S paní Kateřiňákovou spolupracuji dlouhodobě. Ze začátku se jednalo převážně o poradenství v osobních vztazích, v poslední době řešíme oblast pracovní, managerské dovednosti, komunikaci a práci s týmem. Vždy můžu do detailu popsat daný problém nebo situaci a prodiskutovat různé pohledy na věc a možná řešení. Získané poznatky, hlavně z oblasti komunikace, už jsem byla schopna úspěšně aplikovat v praxi a navázat na ně. S našich hovorů si vždy odnesu něco k zamyšlení a k další práci sama se sebou. Také si vážím doporučení na odbornou literaturu či zajímavé odkazy na témata, která mě blíže zajímají, případně které by mi mohly dále pomoct.

Hana S., MSc., 7. 3. 2023
Zobrazit všechny recenze

Certifikáty a diplomy

Psychologie - Mgr. (Univerzita Palackého v Olomouci)

Speciální pedagogika - Mgr. (Ostravská univerzita)

T.E.T. Škola bez poražených - Kurz (Gordon Institut Česká republika a Slovensko)

Sandtray, Terapie hrou v pískovišti - Kurz (Mgr. Galusová Veronika)

Další psychologové

Mgr. Denisa Kolouchová
star star star star star
(3)
person Dospělí, náctiletí
done 4 roky praxe

Jsem psychologem ve zdravotnictví v Centru duševního zdraví. V praxi se věnuji zejména pacientům s psychotickým onemocněním, dále také poruchou osobnosti a neurotickými obtížemi.

Mgr. Soňa Šafářová
star star star star star
(3)
person Dospělí
done 5 let praxe

Specializuji se především na témata Vašeho pracovního života: stres, vyhoření, pracovní změny, konflikty na pracovišti, problémy s efektivitou a motivací, work-life balance, atd.

Mgr. Hana Hlobilová
star star star star star
(3)
person Dospělí, náctiletí, děti
done 2 roky praxe

‚‚Tajemství, jak se posouvat dál, je začít.‘‘ – Mark Twain. Tak pojďme společně pracovat na tom, abychom dokázali něco změnit.

Další psychology najdete zde

Často kladené dotazy

Odpovědi na vaše otázky

Naši psychologové si určují cenu za sezení sami.

Sezení s psychologem trvá 50 min.

Při výběru vám může pomoci náš článek.

Výzkumy ukazují, že online terapie nabízí určité výhody i nevýhody, ale jako celek je podobně efektivní jako fyzická návštěva.

Pro videohovory využíváme Microsoft Teams. Tato služba funguje i na moderních mobilních telefonech s operačním systémem Android a iOS. Před schůzkou ale bude potřeba, abyste si stáhli oficiální aplikaci Microsoft Teams v Google Play nebo App Store.

Jakmile dokončíte rezervaci, obdržíte e-mail s potvrzením a odkazem na schůzku přes Microsoft Teams. Až nastane čas schůzky, tak jednoduše kliknete na daný odkaz a spustí se videohovor. Pokud máte Windows 10 nebo 11, tak není třeba nic instalovat, vše proběhne ve vašem prohlížeči.

Pro službu Teams jsme se rozhodli kvůli její spolehlivosti, velmi jednoduchému ovládání a silnému zabezpečení. Také umožňuje uživatelům v případě potřeby sdílet obrazovku či soubory.

Na vaše soukromí klademe velký důraz. Samotný videohovor s psychologem probíhá přes platformu Teams a je zabezpečený pomocí technologie od firmy Microsoft. Data z videohovoru u nás nejsou ukládána.

Naše služba není určená pro řešení akutních psychických potíží. V takovém případě prosím vždy volejte na První linku psychické pomoci - 116 123.

V současné době je možné platit pouze platební kartou nebo bankovními tlačítky. Díky tomu můžeme okamžitě potvrdit váš rezervovaný termín.

Neváhejte nás kontaktovat na .